Paka dla Uczniaka

2022 - XII edycja

12. edycja akcji “Paka dla Uczniaka” odbędzie się 28 sierpnia (niedziela) w ośrodku Malinka Zgierz. Celem tegorocznej zbiórki jest wsparcie aktywnej i zdolnej młodzieży z terenu Zgierza, ich rozwoju oraz inicjatyw społecznych. W programie wydarzenia znajdzie się turniej piłki nożnej oraz siatkówki plażowej, grill, warsztaty modelarskie, gry i animacje dla dzieci, zajęcia muzealne oraz sesje fotograficzne.

Zachęcamy do zgłaszania drużyn do zawodów sportowych w piłkę nożną oraz siatkówkę plażową. Udział w Turnieju wraz ze składem drużyny należy zgłosić do 19 sierpnia br. poprzez formularz. Kwota wpisowego to 25 zł od zawodnika – zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na cele zbiórki publicznej (wpłaty do 22 sierpnia).

Dodatkowych informacji udzielamy mailowo stowarzyszenie@ezg.info.pl lub telefonicznie: 665 46 11 45. Zapraszamy do kontaktu organizacje, firmy i wolontariuszy chętnych do współpracy! 

Nasze Stowarzyszenie zbierało w tym roku środki w celu wsparcia aktywnej i uzdolnionej zgierskiej młodzieży w ich działalności społecznej, artystycznej i sportowej. W organizacji pomagali wolontariusze Klubu Aktywnej Młodzieży EZG.

Po raz pierwszy piknik odbył się w ośrodku wypoczynkowym Malinka Zgierz. Zorganizowaliśmy turniej w siatkówkę oraz koszykówkę z udziałem drużyn Zgierskiej Kuźni Piwnej, KRW i Chłopców z Dublinu. Dzieci z rodzicami wzięły udział w warsztatach modelarskich Scale Model Warehouse, swoją ofertę promowało British Centre, a talenty zaprezentowali młodzi zgierzanie: Patrycja Urbańska i Szymon Ziółkowski, Ola Boruta z zespołem tanecznym, Dominik Mucha (Flies Oprawa Muzyczna) oraz Sunshine Records (7yr4afa, Monte, Gazik i Szuman).

Partnerzy techniczni: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury oraz Przemysław Janicki (Malinowy Gród). Cel akcji i sobotni piknik wspomogła także poseł Agnieszka Hanajczyk ze swoim biurem oraz Stowarzyszenie Przemysława Staniszewskiego. 

Fundusz Wsparcia Aktywnej i Zdolnej Młodzieży – wyniki (czerwiec 2022)

Sprawozdanie na stronie zbiorki.gov.pl

2020 - X edycja

Zebrane dary rzeczowe (art. szkolne i przybory, gry i zabawki) zostały przekazane świetlicy opiekuńczo-wychowawczej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Zgierzu. Zebrano 307,59 zł do puszek.

Piknik w ramach jubileuszowej 10. edycji akcji zorganizowaliśmy w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury. W programie imprezy znalazł się Turniej Siatkówki z udziałem 4 drużyn: w finale drużyna Artystów i Zgierskiej Kuźni Piwnej wygrała z Samorządowcami. W meczu o 3. miejsce Nauczyciele wygrali z zespołem Młodzieży. Wśród atrakcji znalazły się również gry i zabawy dla dzieci, warsztaty modelarskie, grill oraz koncert Oli i Róży Wasiak.

Sprawozdanie na stronie zbiorki.gov.pl

Wcześniejsze lata akcji:

Artykuły szkolne i plastyczne zostały przekazane Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej przy SP 4 w Zgierzu, Świetlicy Środowiskowej PRZYSTAŃ oraz na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Dąbrówce. Do puszek zebrano 540 zł.

Finał akcji odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury. W turnieju siatkówki udział wzięli zgierscy Artyści, Politycy, Nauczyciele oraz Zgierska Kuźnia Piwna, która wygrała całe zawody. W programie pikniku znalazł się również m. in. grill oraz gry i zabawy dla dzieci.

Sprawozdanie na stronie zbiorki.gov.pl

Zebrane artykuły (art. szkolne, malarskie, zabawki, gry, buty, klapki i inne) zostały przekazane do świetlic szkolnych i środowiskowych: świetlica opiekuńczo-wychowawcza przy szkole podstawowej nr 4 w Zgierzu świetlica przy szkole podstawowej nr 8 w Zgierzu świetlica środowiskowa “Przystań” w Zgierzu.

Z powodu złej pogody odwołany został finał akcji w Parku Miejskiem.

Sprawozdanie na stronie zbiorki.gov.pl

Zebrane artykuły szkolne zostały przekazane w formie 30 wyprawek dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Środki zebrane do puszki wyniosły 69,88 zł.

Finał akcji odbył się pierwszy raz w Parku Miejskim, wspólnie z III edycją Turnieju Streetballa.  Towarzyszył mu turniej siatkówki z udziałem czterech drużyn: Artystów, Młodzieży, Nauczycieli i Samorządowców. W finale Artyści wygrali z Nauczycielami.

Sprawozdanie na stronie zbiorki.gov.pl

50 wyprawek (w tym 39 plecaków) przekazaliśmy: Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Rodzinnego Domu Dziecka w Zgierzu i Ozorkowie, Fundacji Jeden+. Po raz pierwszy zbieraliśmy środki finansowe na konto – dzięki temu udało się nam zebrać 390 zł!

Specjalny turniej siatkówki: finał: Artyści – Zgierska Kuźnia Piwna 2:1; Zgierska Kuźnia Piwna – Politycy 2:1, Artyści – Politycy 2:1

Dodatkowym elementem finału było III Dyktando Zgierskie oraz Rodzinny Quiz Językowy British Centre.

Sprawozdanie na stronie zbiorki.gov.pl 

Zebranych 50 wyprawek trafiło do zgierskich szkół oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Specjalny turniej siatkówki: finał: Politycy – Artyści 2:0, mecz o 3. miejsce: Zgierska Kuźnia Piwna – Młodzieżowa Rada Miasta 2:0.

Sprawozdanie na stronie zbiorki.gov.pl 

Zebranych 50 wyprawek trafiło do zgierskich szkół oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Specjalny turniej siatkówki: finał: Artyści & Dziennikarze – Politycy 2:0, mecz o 3. miejsce: Zgierska Kuźnia Piwna – ZPiT Boruta 2:1

Partnerzy akcji: Miejski Ośrodek Kultury, Kamila Wierzyńska, Stowarzyszenie Tkalnia, Klub AgRafKa

Zebraliśmy 36 wyprawek, które wsparły Świetlicę Środowiskową „Przystań” oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zgierzu.

Specjalny turniej sportowy (darty, przeciąganie liny, badminton, siłowanie na rękę): 1. Zgierska Kuźnia Piwna, 2. Artyści, 3. Politycy i Mundurowcy; mecz siatkówki: Zgierska Kuźnia Piwna – Artyści 2:0

Partnerzy akcji: Miejski Ośrodek Kultury, Klub AgRafKa, Zgierska Kuźnia Piwna, Zespół Pieśni i Tańca “Boruta”, poseł Artur Dunin oraz zgierscy radni i radne.

48 wyprawek trafiło do zgierskich szkół, ośrodka dla uchodźców w Grotnikach „Orchidea”, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu, a także do samodzielnych Mam z naszego miasta.

Specjalny mecz siatkówki: Artyści – Politycy 2:1

Akcję w szczególny sposób wsparli: Poseł na Sejm RP Artur Dunin, Posłanka na Sejm RP Agnieszka Hanajczyk, Starosta Powiatu Zgierskiego Krzysztof Kozanecki, Prezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek.

36 zebranych wyprawek (w tym 28 plecaków) zostało przekazanych podopiecznym Stowarzyszenia Pomocna Dłoń oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Specjalny mecz siatkówki: Artyści – Politycy 2:1

Finał odbył się podczas VII OPFA Ogień w Głowie. Akcję w szczególny sposób wsparli: prezydent Zgierza Iwona Wieczorek, poseł na Sejm RP Artur Dunin, Starostwo Powiatowe w Zgierzu, Wypożyczalnia Strojów Karnawałowych i Sklep Papierniczy P.H.U. Marcin