Kierunek: Przyszłość – Ratownictwo Medyczne

W dzisiejszej audycji “Kierunek: Przyszłość” gościem Bartosza Leszczyńskiego będzie Paweł Pietrasiak – absolwent studiów z ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, ratownik medyczny na SORze i pogotowiu w Zgierzu. Czy ratownictwo jest dla każdego? Czy studiowanie ratownictwa przypomina inne studia? I czy po takich studiach można pracować wyłącznie w pogotowiu? Odpowiedź na te i inne pytania – jak zwykle – poznacie w tym podcaście. Serdecznie zapraszamy!

Orient Express – Rozmowa z Ukrainką

Po przerwie do Radia EZG wraca podcast „Orient Express” rozszerzając lekko swoją formułę. Będziemy skupiać się nie tylko na Afryce czy Bliskim Wschodzie i łączyć to z wątkami lokalnymi, ale także skupimy się na bliższym nam wschodzie. Tak będzie chociażby dziś. W 9 odcinku porozmawiamy z Katią Sochacką – Ukrainką mieszkającą w Polsce od 3 lat – o jej życiu na Ukrainie i tu w Polsce, o powodach emigracji oraz o ciężkiej sytuacji jaka jest teraz u naszego wschodniego sąsiada. Zaprasza Kamil Florczak

Zajawka – Laura Milczarek

Dzisiaj gościem Zajawki jest Laura Milczarek. Utalentowana 10-latka, która ma na swoim koncie już występ w The Voice Kids, ale jak możecie się przekonać, w planach ma jeszcze więcej! Aby dowiedzieć się więcej o młodej piosenkarce, koniecznie przesłuchajcie do końca dzisiejszy podcast!

ReSporter – 22.09.2022

Zapraszamy na najnowszZapraszamy do słuchania nowej audycji w naszej ramówce. „Resporter” to audycja prowadzona przez Kubę Kwiatkowskiego i jak nazwa sugeruje, będzie poświęcona wydarzeniom sportowym w naszym mieście. W najnowszym wydaniu usłyszycie m.in. o planowanych meczach naszych koszykarzy czy występach Roksany Zasiny na Mistrzostwach Świata w Belgradzie. Słyszymy się!

Ale Lamus – Design PRL-u

Czy PRL może być designerski? Co to w ogóle znaczy? Dlaczego w domach naszych rodziców stały meblościanki? Czy zawsze modny znacz wygodny? Czy szklana cukiernica po babci jest designerska? Na te i inne pytania odpowie Magda i Maciek w najnowszym podcaście Ale Lamus. Odcinek dla interesujących się sztuką użytkową – będzie o szkiełkach, rybkach, chierkach i innych rzeczach codziennych. Zapraszamy!

Kierunek: Przyszłość-Archeologia

W dzisiejszej audycji “Kierunek: Przyszłość” gościem Bartosza Leszczyńskiego będzie Krzysztof Wiliński – absolwent archeologicznych studiów licencjackich oraz magisterskich, pracownik Muzeum Miasta Zgierza. Czy archeolodzy szukają dinozaurów? Czy szukają skarbów, tak jak Indiana Jones? Dla kogo właściwie są te studia? Odpowiedzi na te, i wiele innych pytań czekają na Was w najnowszym podcaście. Serdecznie zapraszamy!

Fleszka (15.09.2022)

A już dziś kolejna dawka informacji w “Fleszce”. Dowiecie się m.in. – jak zadbać o swój wzrok – jaka oferta zajęć pozaszkolnych czeka na wasze pociechy oraz jakiego śmieszka będziecie mogli zobaczyć w Starym Młynie. Serdecznie zapraszamy!