O 1% FAJNIEJSZY ZGIERZ

Zadanie dotyczy wzmocnienia zasobów Stowarzyszenia i stworzenia atrakcyjnego miejsca dla zgierskiej młodzieży z kompetentną kadrą opiekunów. W jego ramach zaplanowane zostały modernizacja przestrzeni Klubu Aktywnej Młodzieży, doposażenie sprzętowe prowadzonych zajęć modelarskich, fotograficznych i medialnych oraz wzmocnienie kadry współpracującej z młodzieżą poprzez dofinansowanie szkoleń i certyfikatów dla 7 osób z kompetencji opieki i animacji nad młodymi ludźmi.

Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Fundusz Wspierania Organizacji Pożytku Publicznego.

MODERNIZACJA PRZESTRZENI KLUBU AKTYWNEJ MŁODZIEŻY

W ramach projektu nabyliśmy nowe planszówki (m. in. Wsiąść do pociągu, Splendor, Chińczyk), karty, sprzęt do badmintona oraz piłki do piłki nożnej i koszykówki. Propozycje zgłaszała sama młodzież, według swoich potrzeb i zainteresowań. Ponadto zakupiliśmy nowe pufy sako w barwach Stowarzyszenia i Klubu. Całe pomieszczenie zyskało nowe, stonowane barwy.

DOPOSAŻENIE SPRZĘTOWE PROWADZONYCH ZAJĘĆ

Prowadzimy zajęcia modelarskie, fotograficzne i medialne. Organizujemy spacery oraz questy w mieście. W celu lepszego ich realizowania postanowiliśmy zakupić: lampki LED, nowy stół, głośnik, dyktafon oraz gimbal.

DOFINANSOWANIE SZKOLEŃ I CERTYFIKATÓW DLA KADRY

W celu podniesienia kompetencji członków Stowarzyszenia w pracy animacyjnej z młodzieżą, ale także prowadzeniu warsztatów i innych działań, 7 osób wzięło udział w różnorodnych szkoleniach online i wyjazdowych, zdobywając przy tym certyfikaty:

  • Szkoła Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP
  • Kursy “Zaburzenia lękowe u dzieci i młodzieży” oraz “Zarządzanie zespołem”
  • Szkolenie “Jak tworzyć atrakcyjny content do mediów społecznościowych”
  • Kurs webwritingu
  • Kurs wychowawcy kolonijnego
  • Szkolenie z obsługi programów do projektowania modeli
  • Kursy “Skuteczna strategia komunikacji” oraz “Specjalista ds. marketingu”