Volley Zgierz

O LIDZE

Zainspirowani popularnością Piłkarskiej Playareny postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasjonatów piłki siatkowej i stworzyć amatorską ligę siatkówki.
W trakcie rozgrywek VOLLEYZGIERZ mamy nadzieję spotkać się zarówno z kobietami jak i mężczyznami, z reprezentacjami firm oraz grupami przyjaciół, które chcą aktywnie spędzić czas.
Naszym celem jest nie tylko popularyzacja gry w piłkę siatkową i zachęcenie do podnoszenia sprawności fizycznej, ale również dobra zabawa połączona ze sportową rywalizacją w duchu fair play.

I edycja - 2022

Otwarcie ligi odbyło się 9 stycznia 2022r. na nowej hali sportowej im. Zgierskich Olimpijczyków (MOSiR – ul. Wschodnia 2). Do ligi zgłosiło się aż 21 drużyn. A oto kilka z nich:

TEENAGERS TEAM

To drużyna w większości złożona z młodych graczy z wielkim zapałem do gry ⚡️ ! A sami mówili o sobie tak 📣: "Gdyby naszą drużynę opisać jednym słowem byłaby to pasja. Pasja do siatkówki i wspólnego grania razem (...)."

FC OSAS

To drużyna składająca się z grupy znajomych ze szkoły. Są z okolic Lutomierska i Łodzi. Mówili, że dzięki siatkówce mogą się zintegrować, pośmiać, porozmawiać i do tego mocno zmęczyć. 🤪 Dla tej drużyny liczyła się dobra atmosfera na boisku.

FC PO NALEWCE

To drużyna będąca grupą znajomych. Wspólnie trenowali 4 miesiące. Pochodzą ze Zgierza. Swój zapał do siatkówki biorą z rywalizacji, są młodzi i głodni gry. 😎 Liczy się dla nich dobra atmosfera na boisku. Celem tej drużyny było wyjście z grupy.

Grzmoty Harnolda

To drużyna ze Zgierza, składająca się ze znajomych z czasów gimnazjum i liceum. Ich celem w lidze było dojście do playoff’ów

SPARTA Leśmierz

To drużyna składająca się w większości z zawodników zamieszkałych w Gminie Ozorków. Przez kilka lat uczestniczyli w Kutnowskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Po roku przerwy drużyna została reaktywowana i wzięła udział w Naszej lidze. Ich celem była dobra zabawa i przy okazji wygranie I edycji.

Wodzowie

"Naszą przygodę z siatkówką rozpoczęliśmy około 10 lat temu, zaczynając od gry w siatkówkę plażową w łódzkich parkach i orlikach. (...) Skąd nazwa? To przejęzyczenie😛 Znacie powiedzenie "Puszczać wodze fantazji"? My zamiast tego puszczamy Wodza Fantazji, dzięki któremu mamy energię do gry, a na boisku dzieją się prawdziwe cuda 😁 "

MOP

To Zgierska drużyna. Mówili o sobie, że są dobrymi chłopakami, którzy robią dobre wrażenie sportowe i nieoficjalni mistrzowie Polski😉. Ich celem w lidze było wygranie seta

VOLEJ POLEJ

To grupa znajomych grająca w fajnej atmosferze, z chęcią do wspólnego grania oraz ciągłego rozwoju zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Ich celem była wygrana.

PROTEO

To drużyna, która powstała 3 lata temu(...). Są paczką znajomych wspólnie się motywujących, kochają siatkówkę. Ich celem była dobra zabawa oraz obserwacja kierunku rozwoju Zgierskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.

BUDO team

To drużyna złożona z grupy nastolatków, którzy uczęszczali do Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II, potocznie nazywana Budowlanką🤓. Lubią aktywnie spędzić czas i rywalizację😉. W lidze VOLLEYZGIERZ chcieli dojść jak najwyżej w raz z dobrą zabawą

KS Społem Łódź

Drużyna powstała w połowie stycznia 2022 roku, gdy dowiedzieli się, że powstaje #volleyzgierz. 😅 Wspólnie trenowali od października zeszłego roku. Określenie jakiego użyli do opisania swojej drużyny to "przyczajony tygrys, ukryty smok" 😁.


Neurostyk

To grupa wspaniałych, interesujących osób z różnymi charakterami, których połączyła miłość do siatkówki. Nazwa drużyny pochodzi od jednego z dwóch sponsorów, firmy Neurostyk – Centrum Terapii Dzieci i Dorosłych. W lidze VOLLEYZGIERZ chcieli przede wszystkim rywalizować na boisku z innymi drużynami, zgrywać się coraz lepiej i dobrze się przy tym bawić.

PLAYOFF-Y

Faza grupowa wyłoniła 8 drużyn, a tak wyglądała tablica wyników:

FINAŁY

Wielki finał odbył się 6 czerwca.

Trzecie miejsce zajęła drużyna PROTEO.
Drugie miejsce drużyna TERWO.
A wielkim finalistą była drużyna SPARTA LEŚMIERZ.

Gratulujemy wszystkim drużynom 🙂

II edycja - 2022/ 2023

Rozgrywki II edycji Volley Zgierz rozpoczęły się 12 października 2022 roku. Do udziału zgłosiło się 7 drużyn. Runda zasadnicza trwała do maja 2023 roku. W jej ramach rozegrano 38 spotkań. Oto tabela wyników:

FINAŁY

Do finałów przeszły 4 drużyny. Ich opisy możecie znaleźć poniżej:

WYNIKI FINAŁÓW:

Impreza finałowa odbyła się 14 maja. 

Trzecie miejsce zajęła drużyna SPARTA LEŚMIERZ.

Drugie miejsce drużyna VABANK.

A wielkim finalistą była drużyna TERWO.

I tym razem gratulujemy wszystkim drużynom 🙂

Po więcej informacji i zdjęć sięgajcie tutaj: https://www.facebook.com/VOLLEYZGIERZ