ZGIERSKA ROZ(G)RYWKA

Projekt “Zgierska roz(g)rywka” został dofinansowany z budżetu Miasta Zgierza w 2016 roku. Celem dwóch zorganizowanych gier miejskich była popularyzacja historii naszego miasta wśród zgierskiej młodzieży.

W ramach projektu odbyły się dwie imprezy:

    • Żywa gra planszowa “Ile fabryka dała” (6 kwietnia)

W grze uczestniczyło 6 grup z trzech szkół z naszego miasta. Zawodnicy i zawodniczki poruszali się po planszy, odpowiadając na pytania i wykonując zadania związane z fabrykancką historią Zgierza. 

Najszybciej do mety dotarł zespół “Urbanetki” z Gimnazjum nr 1 w Zgierzu, drugie miejsce zajęła drużyna “Przyczajone Tygryski” z Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II nr 2, trzecie zaś grupa “Zgierzynki” z Gimnazjum nr 1. W grze uczestniczyli również uczniowie i uczennice z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im.Adama Mickiewicza w Zgierzu. Wśród nagród znalazły się powerbanki, pendrive’y oraz gadżety Radia EZG.

Gratulujemy młodzieży wiedzy o historii miasta i dziękujemy nauczycielom: Iwonie Drzeń, Beacie Rybarczyk oraz Robertowi Urbaniakowi za merytoryczne przygotowanie graczy.

    • Gra miejska “Droga do Niepodległości” (11 listopada)

Historyczno-multimedialna gra miejska polegała na odnalezieniu współczesnych miejsc z przestrzeni Zgierza na podstawie fotografii i rysunków sprzed ok. 100 lat. W grze uczestniczyło 5 międzypokoleniowych, rodzinnych grup.