Zapraszamy koordynatorów i koordynatorki wolontariatów z województwa Łódzkiego
do wzięcia udziału w szeregu rozwijających szkoleń, które realizujemy razem z Regionalne Centrum Wolontariatu “Centerko”. Zapraszamy osoby z doświadczeniem w koordynacji wolontariatu, a także osoby początkujące 🙂

Będziemy się integrować, wymieniać doświadczeniem, uczyć i bawić, a wszystko to, by pomagać wolontariuszom jeszcze lepiej pomagać! 

 

Przygotowaliśmy dla Was cztery spotkania (można zapisać się na ich dowolną liczbę):

1. Akcja – komunikacja27 maja godz. 10.00 – 12.00

Spotkanie poprowadzi Patryk Guć – pedagog, wychowawca w Domu Dziecka w Wojsławicach, wykładowca Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej,  laureat konkursu Barwy Wolontariatu.
Zajęcia odbędą się w formie pogadanki o skutecznej komunikacji i zapalaniu ognia motywacji. Warto posłuchać Patryka, który swoją ciekawą historią i drogą życiową pokazuje niesamowitą wartość wolontariatu.

2. Akcja – integracja: 27 maja godz. 12.00 – 15.00

Warsztaty poprowadzi Ola Łuczak – trenerka z Centrum Wolontariatu, koordynatorka wolontariatu, animatorka.
Na warsztatach Oli nauczycie się wiele fajnych zabaw integracyjnych przydatnych na spotkania z wolontariuszami. W planie: gry na budowanie zespołu, skręcanie balonów, animacje. Czyli praktyczne zajęcia z pedagogiki zabawy.

3. Akcja – edukacja: 17 czerwca godz. 9.30 – 12.30

Warsztaty poprowadzi Ola Łuczak.
Poznacie wiele ciekawych aplikacji do uatrakcyjnienia spotkań z wolontariuszami. Edukacyjne platformy online takie jak Kahoot, Mentimeter czy Wordwall nie będą już dla Was tajemnicą. – trenerka z Centrum Wolontariatu, koordynatorka wolontariatu, animatorka. 

4. Akcja – prezentacja: 17 czerwca godz. 12.30 – 14.30

Spotkanie poprowadzi Adrian Skoczylas – prezes Stowarzyszenia EZG, animator lokalny, koordynator projektów.
Zajęcia odbędą się w formie wizyty studyjnej u praktyków realizujących wzorcowy wolontariat. Odkryjecie tajniki tworzenia zgranej grupy młodzieży. 

 

Wszystkie ze spotkań odbędą się w siedzibie Stowarzyszenia EZG:  ul. Długa 15 w Zgierzu.

 

Zgłoszenia przez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdmIdmJzKJnvtd685S3eG5iGYT0h5zI2DXyKPlr3JAaTLJAfg/viewform?fbclid=IwAR3kO_unixZg47m36h-kXlno48fz3T681tT64oNyUQ52JHpUDJvTLDMCh_w          

Masz pytania? Napisz do organizatorki cyklu spotkań – Oli Łuczak: ola@centerko.org

 

Do zobaczenia! 🙂