Udział w IV edycji konkursu “Zgierz Ma Talent” 2022 wzięło 8 osób, które przesłały swoje filmy prezentujące ich zdolności artystyczne. Wszystkie znajdują się poniżej na tej stronie.

Julia Baranowska • Weronika Cnotka • Mścibor Kaczmarek • Alicja Kliche • Małgorzata Paszko • Róża Stępniak • Weronika Wiśniewska • Małgorzata Wojciechowska

Na podstawie wspólnego wyboru Jury i głosującej Publiczności wyłoniliśmy laureatów I, II i III miejsca oraz 2 wyróżnienia. Nagrodami w konkursie są bony artystyczne w kwotach od 100 do 500 zł na rozwój swojego talentu.

julia_baranowska

JULIA BARANOWSKA

Jestem uczennicą 8. klasy Szkoły Podstawowej nr 4. Obecnie przygotowuję się do egzaminu kończącego edukację w szkole podstawowej, jednocześnie zastanawiam się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej. Poza nauką swój wolny czas spędzam z przyjaciółmi. Interesuję się modą i muzyką, uwielbiam zakupy. W domu śpiewam amatorsko rodzinie. Najczęściej są to piosenki r'n'b. Jestem fanką Adele i Rihanny. Śpiewanie sprawia mi wielką radość. W poprzednim roku szkolnym wygrałam konkurs "The Voice of SP4".

weronika_cnotka

WERONIKA CNOTKA - wyróżnienie

W październiku skończyłam 15 lat, uczęszczam do 1. klasy SLO w Zgierzu. Jestem zupełnie taka sama jak wszyscy i jednocześnie diametralnie inna. Jedną z moich największych pasji jest muzyka, z którą jestem powiązana od 5. roku życia. Uwielbiam gotować, piec ciasta i robić covery utworów, których słucham na co dzień. Od półtora roku trenuję również badmintona. Jestem komunikatywną osobą, która potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Wiele czasu w swoim życiu chowałam się w skorupie i nie wychodziłam do ludzi z tym, co mogę im zaoferować. Teraz stałam się bardziej otwarta i świadoma, dlatego aktualnie najważniejszą rzeczą dla mnie jest spełnianie marzeń i siebie w tym co kocham. Ukończyłam Szkołę Muzyczną I stopnia w Zgierzu, grając na fortepianie. Uczestniczyłam w zajęciach chóru oraz zespołu wokalnego. Przez pewien czas uczęszczałam również na indywidualne lekcje śpiewu. Chciałabym być powiązana ze światem muzycznym przez całe życie, bo to zawsze było, jest i będzie częścią mnie.

mscibor_kaczmarek

MŚCIBOR KACZMAREK - II miejsce

Jestem producentem muzycznym i robię podkłady od 2 lat, a wcześniej uczyłem się grać na gitarze. Potrafię grać na bassie i trochę na klawiszach, jednak dużo uwagi poświęcam tej pasji i równie szybko robię postępy. W przyszłości planuję iść na studia związane z produkcją i edycją dźwiękową. Aktualnie gram w 2 zespołach: jeden jest hip-hopowy i w nim produkuję bity oraz zajmuję się mix/masteringiem utworów, w drugim zespole odpowiadam za gitarę i obróbkę dźwiękową. Planuję dalej rozwijać swoje umiejętności w muzyce i produkcji.

alicja_kliche

ALICJA KLICHE

Można powiedzieć, że wszędzie jest mnie dużo. Od dziecka interesowałam się sportem, zaczynając od pływania, tańczenia, siatkówki, a ostatnio także wspinaczką. Przez całą tę drogę towarzyszyła mi gitara. Postanowiłam wziąć udział w tym konkursie, ponieważ może wyjść z tego dobra zabawa! Mogę pochwalić się graniem na gitarze na ogniskach harcerskich oraz w szkole na lekcji muzyki. "Alicja bardzo dobrze gra na gitarze, animuje zajęcia muzyczne w klubie dla młodzieży W Drodze Na Szczyt, tworzy nowe aranżacje utworów" (Monika Makowska - animator, współtwórca programu "W Drodze Na Szczyt").

malgosia_paszko

MAŁGORZATA PASZKO - wyróżnienie

Śpiewam w zespole Talent Kolektyw oraz solowo. W wolnym czasie dbam o aktywność fizyczną, chodząc na siłownię oraz biegając. Poza tym lubię czytać książki, szczególnie thrillery. Brałam udział w programie TVN "Mam Talent" wraz z zespołem Talent Kolektyw w 2019 r. Zespół doszedł do ćwierćfinałowej 40-stki. Małgorzata to zdobywczyni miejsc na podium i wyróżnień w konkursach wokalnych m. in. w Zgierzu, Łodzi czy Strykowie. "Małgosia to laureatka wielu kokursów o randze ogólnopolskiej. Śpiewa w zespole wokalnym Talent Kolektyw oraz solo. Jej aksamitny głos zachwyca słuchaczy w każdym wieku" (Julia Szwajcer, Talent Kolektyw)

roza_stepniak22

RÓŻA STĘPNIAK

Jest uczennicą 8. klasy szkoły podstawowej i 5. klasy szkoły muzycznej. Mimo ogromu zajęć w obu szkołach znajduje czas na swoje pasje, obok gry na klarnecie jeździ konno i dzierga na szydełku prawdziwe arcydzieła. Co roku bierze udział w konkursach klarnetowych na poziomie krajowym jak i międzynarodowym. W przyszłym roku planuje zdać egzaminy do Liceum Muzycznego w Łodzi. "Róża posiada intuicję kreatywną, która umożliwia jej kształtowanie narracji muzycznej w naturalny sposób. Jest ciekawa świata, muzyki i ambitna. Jest w stanie osiągnąć duże sukcesy, mające podłoże w jej talencie i wyczuciu muzyki" (nauczyciel, dr hab. Robert Stefański)

weronika_wisniewska

WERONIKA WIŚNIEWSKA - I miejsce

Śpiewa od 5. roku życia, swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła w parafialnej scholi dziecięcej "Soli Deo". Od dawna pobiera prywatne lekcje wokalu pod okiem specjalistów. Laureatka wielu konkursów o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Zgierzu w klasie klarnetu. Aktualnie rozwija swoje umiejętności w Autorskiej Szkole Musicalowej im. Macieja Pawłowskiego w Łodzi. Jej ostatnim osiągnięciem było zdobycie II miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Vistula Sands w Ciechocinku. Niedługo zagra w musicalu Grease w Teatrze Roma w Warszawie.

małgosia_wojciechowska

MAŁGORZATA WOJCIECHOWSKA - III miejsce

Od zawsze interesowała się muzyką. Gra na gitarze klasycznej, gitarze elektrycznej, ukulele i pianinie. W wolnym czasie jeździ na deskorolce. Jest harcerką i przyboczną w ZGZ "Niedźwiedzie Bractwo". W 2021 r. wygrała Zgierski Konkurs "ZgjeżoGranie", w 2018 r. zajęła II miejsce w tym samym konkursie.