Ruszamy z rekrutacją do nowego projektu Stowarzyszenia: “Aktywna Młodzież – małe kroki, wielkie zmiany”! Poszukujemy młodych osób zaangażowanych lokalnie, którzy chcą wzmocnić swoje kompetencje społeczne i liderskie.

Rekrutacja skierowana jest do młodych osób w wieku 16-20 lat, mieszkających lub uczących się w Zgierzu, działających w samorządzie szkolnym, Młodzieżowej Radzie Miasta Zgierza bądź jako członkowie lub wolontariusze w organizacjach pozarządowych.

Wśród działań planowanych dla 20 osób wyłonionych w module Akademii Młodych Liderek i Liderów znajdą się:

  • weekendowe warsztaty integracyjne (marzec 2021);
  • dwa jednodniowe warsztaty stacjonarne (kwiecień/maj 2021);
  • weekendowe warsztaty podsumowujące (wrzesień 2021);
  • wspieranie grup realizujących Młodzieżowe Inicjatywy Lokalne w ramach projektu (wrzesień-grudzień 2021).

Jeśli pozwoli na to sytuacja pandemiczna, będą to warsztaty wyjazdowe. Jeśli nie – odbędą się w formie zdalnej. Terminy mogą ulec zmianie.

Aby zgłosić się do projektu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy – rekrutacja trwa do 22 lutego. Chętne osoby zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjną (spotkanie na żywo lub zdalnie).

Projekt został dofinansowany z Programu “Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy” ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (tzw. Funduszy norweskich i Funduszy EOG) 2014-2021.