PODCASTY I AUDYCJE

RADIO EZG

Twoja przestrzeń na podcasty

ezg_radio1
album-art
Gabriela Karasiewicz
00:00

NAJNOWSZE PODCASTY

Odcinek poświęcony jest wyjątkowej grupie zabytków z Rogóźna, które stanowiły punkt wyjścia dla powstania rekonstrukcji pieca kaflowego w Muzeum Miasta Zgierza. Poruszymy kwestię stylistyki, a także sposobu wykonania kafli i konstrukcji pieców kaflowych.

Dźwięk Kultury #9

Zapraszamy na kolejny "przegadany" odcinek podcastu Dźwięk Kultury! Tym razem zastanowimy się jak kultura przenika się z historią, a także jak ta historia trafiła na naszych prowadzących - Bartosza Leszczyńskiego oraz Kubę Niedzielę. Oczywiście nie zabraknie filmów, będą… murale oraz wiele innych, ciekawych historii. Zapraszamy serdecznie!

Wizyta w muzeum to nie tylko zapoznanie się z eksponatami i kolekcjami, to także okazja spotkać ludzi, z którymi możemy snuć wspomnienia, ale także spędzić miło czas. Posłuchajcie rozmowy z Magdaleną Grabią-Krawczyk, która od lat pracuje w Muzeum Miasta Zgierza.

W nowym odcinku usłyszycie m. in.: * Przegląd sportowy luty 2024 * Jak aktywnie spędzić czas wolny czyli propozycje naszych zgierskich siłowni oraz poszczególne oferty każdej z nich !!! * Przebieg meczu towarzyskiego Boruty Zgierz z Sokołem Aleksandrów Łódzki !!! * PO PONAD 30 LATACH ZGIERZ MA NOWE LODOWISKO! WSZYSTKO Z POMOCĄ NASZEGO POSŁA!!! * Zbliżający się wielkimi krokami mecz charytatywny w hokeju na lodzie pomiędzy TVN 24 i przyjaciele vs Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich * Rozpoczęcie nowego sezonu Walking Football w naszym mieście!!! Oraz informacja jak możecie wesprzeć Akademie Włókniarza Zgierz !!!

Czy wiesz, że nasze miasto stoi w obliczu wielu ekologicznych wyzwań? W najnowszym odcinku rozmawialiśmy z Krzysztofem Wojtalikiem, założycielem fanpage Zielony Zgierz, który przybliżył nam tematykę ekologiczną w naszej okolicy. Poruszyliśmy kwestię nielegalnego składowiska odpadów niebezpiecznych na terenie starych zakładów Boruta oraz omówiliśmy kontrowersje związane z planowaną budową spalarni odpadów niebezpiecznych w Zgierzu.

Zajawka #26 Michał Mxr Szwajcer

W dzisiejszym odcinku Zajawki gościem jest Michał Mxr Szwajcer, którego możecie kojarzyć już z poprzedniej audycji. Michał ma jeszcze sporo do opowiedzenia o swojej twórczości, …

W dzisiejszym odcinku opowiadałyśmy o walentynkach. Możecie w nim usłyszeć co sądzimy o tym dniu i dowiedzieć się paru ciekawostek. Na samym końcu dodatkowo zostało wspomniane o naszych obecnych działaniach. Miłego słuchania 🙂

Ale Lamus – Dzieje Zgierza

Pierwszy lamus po długiej przerwie. Spieszymy do was z nowościami! Usłyszycie dziś jak zmieniła się najważniejsza Zgierska wystawa w naszym muzeum!

W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o początkach Zgierza oraz jego roli w średniowieczu. Dowiecie się skąd wzięła się nazwa Zgierza, jakie są pierwsze wzmianki i jaką rolę pełniło Nasze miasto w średniowieczu, a także kiedy Zgierz uzyskał prawa miejskie.

W dzisiejszym odcinku skupimy się na wczesnośredniowiecznych dziejach okolic Zgierza oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy w Zgierzu był gród. "Gród, czyli twierdza bądź ufortyfikowane osady z okresu wczesnego średniowiecza."

Premierowy odcinek poświęcony jest pierwszym śladom obecności człowieka na obszarze obecnego miasta Zgierza oraz w okolicznych miejscowościach. Posłuchajcie i odkrywajcie razem z Nami!

Nasza seniorka Mirosława nagrała dla Was 2 wyjątkowe odcinki. Wyjątkowe, gdyż tym razem gośćmi audycji byli uczniowie klasy pierwszej i drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Niepokoja w Zgierzu. Posłuchajcie, co mówią o swoich dziadkach!

NOWA RAMÓWKA

Bartosz Marciniak

Ola Talarowska, Bartosz Michalski

Klub Aktywnej Młodzieży

Kuba Niedziela, Bartek Leszczyński

Hubert “Spider” Olczak

Mirosława Kaczmarek

Gabriela Karasiewicz

Nasza PODCASTOWA Biblioteka

Bartosz Leszczyński

Kamil Florczak

Magdalena Grabia-Krawczyk, Maciej Rubacha

Gabriela Promińska

Iwona Hulewicz-Sroczyńska, Adrian Skoczylas

Bartosz Marciniak

Mateusz Nykiel (DJ MN)

Jakub Kwiatkowski, Alicja Szafarz, Gabriela Promińska, Małgorzata Walczak

REDAKTORZY I FOTOREPORTERZY

REDAKCJA RADIA EZG

BMichalski

Bartosz Michalski


Koordynator Radia EZG, Zgierskie EkoRozmowy

268252326_674968596855914_3624063360191489825_n

Bartosz
Marciniak


Redaktor Techniczny Radia EZG, Zajawka

Ola Talarowska

Ola
Talarowska


Redaktorka Radia EZG, Zgierskie EkoRozmowy

Bartosz-Leszczynski

Bartosz Leszczyński


Dźwięk Kultury

ezg_radio1-1-po2qytseikpzngbf12b0rkv0e7tmo0mn30x3xgz5i6

Kuba Niedziela

Dźwięk Kultury

ezg_radio1-1-po2qytseikpzngbf12b0rkv0e7tmo0mn30x3xgz5i6

Mirosława Kaczmarek

Okiem Seniorki

ezg_radio1-1-po2qytseikpzngbf12b0rkv0e7tmo0mn30x3xgz5i6

Gabriela Karasiewicz

Historie Bliskie

MaciejRubacha

Maciej
Rubacha


Ale Lamus

magdagrabia

Magdalena
Grabia-Krawczyk


Ale Lamus

ezg_radio1-1-po2qytseikpzngbf12b0rkv0e7tmo0mn30x3xgz5i6

Hubert "Spider" Olczak

ReSporter

BYLI CZŁONKOWIE RADIA EZG

Adrian-Skoczylas

Adrian
Skoczylas


Kulturalnik

Mateusz Nykiel

Mateusz Nykiel
DJ MN


House Selection

iwona

Iwona Hulewicz-Sroczyńska


Kulturalnik

Kuba-Kwiatkowski

Jakub
Kwiatkowski


Medialni Seniorzy

GabrielaProminska

Gabriela
Promińska


Fleszka

KamilFlorczak

Kamil
Florczak


Orient Express