Forum Młodzieżowe za nami!

To pierwsze duże działanie w ramach naszego nowego projektu skierowanego do młodzieży i osób współpracujących z młodymi ludźmi. Podczas spotkania w Starym Młynie Karolina Karolewska zaprezentowała dotychczasowe działania Klubu Aktywnej Młodzieży, a Adrian Pal przedstawił założenia i plany na opracowanie i wdrożenie polityki młodzieżowej w ramach projektu “Zgierz – nowoczesne miasto po godzinach”.

W debacie, w której uczestniczyły Agnieszka Jaksa (Grupa Wolontarystyczna “AGRAFKA”), Barbara Michalska (EduKABE Fundacja Kreatywnych Rozwiązań) oraz Karolina Miżyńska (Stary Młyn Zgierz) poruszyliśmy temat działań, które angażują młodych ludzi, zmian na przestrzeni lat w sposobach aktywności społecznej oraz potrzeb młodych ludzi w mieście takim jak Zgierz. Głos w dyskusji często zabierała sama młodzież, która najlepiej opowiadała o swoich potrzebach i pomysłach m. in. na miejsca spotkań i spędzania wolnego czasu, poczucie bezpieczeństwa, poszukiwanie pomocy u osób dorosłych w związku ze zdrowiem psychicznym.

Projekt “KAMpania rozwojowa EZG” został dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *