Kuźnia Wolontariatu zorganizowała grę miejską

W przedferyjny piątek Kuźnia Wolontariatu poprowadziła grę terenową dla uczniów piątych klas Szkoły Podstawowej nr 4, nr 5 oraz nr 6 w Zgierzu. Grupy razem z opiekunami chodziły po całym mieście szukając miejsc, gdzie czekali na nich nasi wolontariusze.

Gra została oparta o historię Ali i Piotrka. Zespoły musiały udać się z Parku Miejskiego m. in. do Muzeum Miasta Zgierza, punktu AA przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, sklepu monopolowego i Komendy Powiatowej Policji, gdzie czekały na nich zadania do wykonania.

Wśród nich znalazło się m. in. ułożenie krzyżówki, układanie butelki z korków, narysowanie logo kampanii Nie daj nabić się w butelkę oraz quiz wiedzy o konkursowej historii. Finał gry odbył się w Stowarzyszeniu EZG, gdzie uczestnicy przy pomocy swoich nauczycieli układali wiersze z hasłem kampanii.

Na zakończenie wszyscy otrzymali torby z łakociami oraz dyplomy uczestnictwa dla szkół. Dzieciaki bawiły się świetnie, a wolontariusze obiecali zorganizować wiele takich gier w najbliższym czasie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *