Warsztaty rysowania mangi

Zapraszamy na warsztaty rysowania mangi, które odbędą się 12 września w godz. 10.00-18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu! Udział w zajęciach jest bezpłatny i otwarty dla zgierskiej młodzieży, osób dorosłych jak i seniorów.

Wstępny program zajęć:
• scenariusz i postaci bohaterów;
• układ kadrów, kompozycja i dymki;
• kod językowy mangi oraz rastry;
• komponowanie całości i korekta prac.

Aby wziąć udział w zajęciach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (najpóźniej do 9 września): https://forms.office.com/r/sfY4e7Hxbu

Materiały plastyczne (ołówki i kartki) zapewnia organizator. Osoby chętne mogą wziąć ze sobą tablet graficzny z komputerem lub sam tablet z możliwością rysowania po nim. W trakcie przerwy uczestnicy warsztatów będą mogli skonsultować swoje wcześniejsze prace z prowadzącym.

Zajęcia poprowadzi Enrique Orozco / Hatsuraikun
Zajmuje się mangowym rysunkiem i animacją w formacie cyfrowym i tradycyjnym. Prowadzi cykliczne warsztaty “Mangowi Bohaterowie” we współpracy z Fundacją Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI.

IG: https://www.instagram.com/hatsuraikun/
FB: https://www.facebook.com/AdvancingTurtles/

Działanie „Zgierska Manga” dofinansowano ze środków Centrum Kultury Dziecka, filii nr 1 MOK w Zgierzu, w ramach konkursu „Kultura na ulice 2021”.

(zdjęcie w tle wydarzenia autorstwa Mariki Cynkier pochodzi z opowiadania “Wiadomość z przeszłości” wydanej w tomie opowiadań “Zgierzopis”)